Střešní světlíky

Jako prosklení světlíků se používají  nejčastěji komůrkové polykarbonátové desky vyznačující se vynikajícími tepelně izolačními a optickými vlastnostmi a vysokou odolností proti rozbití a UV záření. Řezané strany komůrkových polykarbonátových desek jsou standardně olepovány protiprachovou páskou s perforováním pro odvod případného kondenzátu z komůrek (tím je zajištěno přirozené odvětrání komůrek polykarbonátové výplně).


Světlíkový systém je pro průmyslové objekty standardně dodáván s hliníkovými profily bez povrchové úpravy jako přírodní hliník. Jinou povrchovou úpravu a barevné provedení lze řešit práškovým lakováním dle přání zákazníka.
Střešní světlíky mohou být v případech, kdy je nutno z hygienických důvodů zabezpečit přirozenou výměnu vzduchu v objektech, vybaveny větracími okny pro denní větrání, u kterých je otevírání řešeno pomocí pneumatických nebo elektrických otevíračů. Aby se předešlo škodám způsobených větrem nebo deštěm na vybavení objektu, doporučujeme systém denního větrání vždy doplnit o ústřednu a čidla větru a deště.